VIDEO | FC U Craiova - UTA Arad 1-1. Arădenii au smuls un punct în minutul 90+1

U Craiova 1948 a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii 1, în care oaspeţii au egalat după minutul 90+1.

LIVE VIDEO | FC U Craiova - UTA Arad 1-1 (Ongaro 90+1 // (Compagno - 58)

Echipele de start:

FCU Craiova: R. Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Buşu - Baeten, Asamoah, Van Durmen - Bauza - Compagno, Bălan

Rezerve: Mogoşanu, Paramatti, D. Albu, Blidar, Pop, C. Abu, Marquet, Ondaan, Sidibe

UTA Arad: Fl. Iacob - Vukcevic, Baravykas, Benga, Medimorec - Batha, Isac - Ubbink, Miculescu, Otele - Dangubic

Rezerve: Balauru, Dima, Pătlăgică, Mercioiu, Laukzemis, Vorobjovas, Ongaro, Herzdac

Min 90+1. GOOOOOOOOL UTA! Ongaro a şutat puternic din careu şi a trimis mingea în poartă!

Min 65. Ocazie UTA! După o centrare venită din corner, Batha se înalţă şi trimite cu capul în bară!

Min 65. Ocazie UTA! Ubbink a şututat la poartă, dar portarul oltenilor a respins în corner!

Min 56. GOOOLL FC U Craiova! Compagno a trimis mingea cu capul în poartă!

Min 48. Ocazie mare UTA! Dangubic şutează, dar portarul oltenilor se opune!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min 33. Ocazie FC U Craiova! Bălan s-a a trimis cu capul din 9 metri, dar portarul de la UTA a avut un reflex incredibil.

Min 20. Ocazie mare UTA! Otele a tras puternic, dar portarul oltenilor s-a impus!

Min 4. Ocazie FC U Craiova! Bălan a trimis periculos pe lângă poartă!

Min 1. Ocazie FC U Craiova! Baeten şutează din careu, dar portarul arădenilor se impune!

Ora de începere a meciului este 17:30. În cealaltă partidă a zilei de vineri, Dinamo o va întâlni pe Gaz Metan Mediaş, de la ora 19:55.

Oltenii tocmai au pierdut derby-ul Băniei cu rivala Universitatea Craiova, scor 0-2, şi vor să revină pe linia rezultatelor pozitive înregistrate în primele partide ale acestui început de an.

Gruparea condusă de Nicolo Napoli a reuşit două victorii (1-0 cu FC Argeş şi 3-2 cu FC Botoşani) şi o remiză cu FCSB, scor 2-2.

Formaţia din Bănie se clasează pe locul 13, cu 26 de puncte acumulate în 26 de etape şi s-a îndepărtat, cel puţin momentan, de zona fierbinte a clasamentului.

De partea cealaltă, UTA Arad se prezintă la ora meciului cu oltenii după două prestaţii diematral opuse în ultimele două etape. Elevii lui Ionuţ Badea au reuşit să ţină piept liderului CFR Cluj, formaţie cu care au scos un egal, 0-0.

Tot un rezultat de 0-0 a înregistrat formaţia arădeană şi cu Dinamo, în runda precedentă. Bucureştenii au jucat chiar şi cu doi jucători în minut pe teren, în repriza a doua.

UTA Arad ocupă poziţia a zecea, cu 33 de puncte acumulate în 26 de etape. Gruparea din vestul ţării a înregistrat o serie de patru meciuri consecutive fără eşec (o victorie şi trei egaluri).

Afla mai multe despre: uta aradcraiovaliga 1