VIDEO | FC Voluntari - Oţelul 1-1! Elevii lui Dorinel Munteanu au egalat pe final. Ilfovenii au ratat victoria în prelungiri

FC Voluntari a primit vizita Oţelului într-un meci din etapa a patra din play-out.

VIDEO | FC Voluntari - Oţelul 1-1

Echipele de start

• FC Voluntari: Vâlceanu - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Boboc, Raţă, Crepulja, Aliji - Dumiter, Nemec, D. Andrei
  • Rezerve: Cascini, A. Ciobanu, Paz, Turda, Lambrinoc, Droppa, Merloi, D. Florea, J. Fernandez, Carnat, Răduţ, R. Popescu
  • Oţelul: E. Pap - Zhelev, Cisse, Ghiocel, M. Silva - Cisotti, Zivulic, Teles - Maciel, Rusevic, Tănasă
  • Rezerve: R. Stoian, Cîrjan, Al. Pop, Jardan, I. Neagu, Adăscăliţei, Bodişteanu, Lameira, Malle, Yabre, S. Rus, Gaitan

Min 90+4: GOOOOOOL Oţelul! Lameira egalează cu un şut precis.

Min 65: Ocazie Oţelul! Cisotti nu reuşeşte nici el să aducă egalarea.

Min 57: Ocazie Oţelul! Lameira ratează şansa egalării.

Pauză: FC Voluntari - Oţelul 1-0

Min 43: Ocazie uriaşă Voluntari! Dumiter ratează şansa majorării scorului.

Min 20: GOOOOOOL FC Voluntari! Dumiter deschide scorul la primul şut pe spaţiul porţii.

Min. 1 A început meciul

FC Voluntari şi Oţelul, două dintre semifinalistele Cupei României, dau piept în etapa a patra din play-out. Ambele echipe au început play-out-ul cu dreptul, ilfovenii cu două victorii din trei meciuri, iar Oţelul cu maximul de puncte.

Înaitnea partidei, Oţelul ocupă locul 10, cu 26 de puncte, şase mai multe decât FC Voluntari. În campionatul regular, cele două echipe şi-au împărţit punctele. Cele două confruntări s-au încheiat la egaliate, 2-2 la Galaţi, respectiv 1-1 la Voluntari.

Partida dintre FC Voluntari şi Oţelul va fi arbitrată de o brigadă care-l va avea la centru pe Marian Barbu.

Afla mai multe despre: superligaoţelulfc voluntaridorinel munteanu