VIDEO | Fotbaliştii au sărit la bătaie după CSA Steaua - Dinamo. Bogdan Chipirliu a văzut ”negru în faţă ochilor”

Dinamo București

Formaţia CSA Steaua a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Dinamo, în etapa a patra din play-off-ul Ligii a II-a. Dinamoviştii au jucat în inferioritate numerică din minutul 70.

VIDEO | Fotbaliştii au sărit la bătaie după CSA Steaua - Dinamo. Scene incredibile în Ghencea

Golurile au fost marcate de Chipirliu, în minutul 19, din penalti, şi în minutul 29. Dinamo a rămas în inferioritate numerică din minutul 70, când Patriche a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

• La partidă au asistat aproximativ 25.000 de spectatori, între care aproximativ 8.000 de fani dinamovişti.

Încă din minutul 2, fanii au aruncat cu materiale pirotehnice, partida fiind întreruptă pentru scurt timp.

După meci, tensiunea a urcat la cote maxime. Motiv pentru care jucătorii celor două echipe au sărit la bătaie. Bogdan Chipirliu a văzut ”negru” în faţă când a văzut că adversarul său, Andrei Bani, îi reproşează ceva unui jucător de la Steaua.

În clasament, Steaua este lider, cu 47 de puncte, iar Dinamo ocupă locul 4, cu 38 de puncte.

Răducioiu o desfiinţează pe Dinamo după înfrângerea din derby

”Normal că sunt trist, că a pierdut Dinamo. În general, dezamăgit, că nu au avut o reacţie. Nu ştim dacă vom vedea în continuare Dinamo - Steaua (n.r. în afară de retur).

Dezamăgit de Dinamo, de joc, o echipă slabă, cu multe greşeli individuale, nervoasă, care nu a creat nimic. Critic pentru că mă aştetam la o reacţie.

O echipă nervoasă, frustrată din cauza acestor greşeli, Dinamo pierde meciul în prima repriză din cauza acestor gafe, dar prea puţin pentru o echipă care vrea să revină în Liga 1.

Un adevărat dezastru, îmi pare rău să o spun, dar ăsta e adevărul”, a declarat Florin Răducioiu, la Orange Sport.

Răducioiu o desfiinţează pe Dinamo după înfrângerea din derby: ”Un adevărat dezastru, o echipă slabă, prea puţin pentru cine vrea să revină în Liga 1” | EXCLUSIV

Afla mai multe despre: csa steauadinamo