VIDEO | Lewandowski, primul gol la Barcelona, chiar de ziua sa. Reuşita specială a polonezului a venit în minutul 1

FC Barcelona

Robert Lewandowski a spart gheaţa la FC Barcelona. Polonezul a reuşit primul său gol la catalani, iar reuşita a fost una specială.

FC Barcelona a întâlnit-o pe Real Sociedad, în deplasare, în etapa a doua din La Liga.

Duelul a început cum nu se poate mai bine pentru gruparea lui Xavi.

Robert Lewandowski a marcat primul său gol pentru catalani. Polonezul a finalizat cu stil o centrare venită din banda stângă, de la Balde, în secunda 44 a jocului de pe ”Anoeta”.

Atacantul sosit de la Bayern Munchen a punctat chiar de ziua sa de naştere. Astăzi, 21 august, Lewandowski împlineşte 34 de ani.

În prima etapă din La Liga, FC Barcelona a remizat pe Camp Nou cu Rayo Vallecano, scor 0-0.

Cotat la 45 de milioane de euro, Lewandowski a fost transferat în această vară pentru suma de 45 de milioane de euro.

Nici fostul său club, Bayern Munchen, nu o duce mai greu. Formaţia bavareză tocmai ce a câştigat la scor de neprezentare în deplasare cu Bochum (7-0) şi a devenit echipa cu cel mai bun start de sezon din istoria Bundesligii.

Afla mai multe despre: lewandowskibarcelona