VIDEO | Liverpool, victorie cu Ipswich, la primul meci după ce Arne Slot i-a luat locul lui Klopp pe bancă

Premier League

Liverpool a câştigat la debutul lui Arne Slot (45 de ani) pe banca tehnică a formaţiei ”cormorane”, după plecarea lui Jurgen Klopp (57 de ani).

Liverpool, victorie în Premier League, la debutul lui Arne Slot

Liverpool a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea Ipswich Town, într-un meci din prima etapă a campionatului Angliei, Premier League.

Chiar dacă gazdele au început mai bine meciul de pe Portman Road, având şi două ocazii mari de gol în prima parte, ”cormoranii” au echilibrat jocul şi au rezolvat problema învingătoarei în numai cinci minute din partea secundă.

În minutul 60, Mohamed Salah a pasat şi Diogo Jota a deschis scorul, pentru ca în minutul 65 Salah să stabilească rezultatul final.

Astfel, Liverpool s-a impus cu 2-0, iar Salah a mai stabilit un record: cu golul înscris împotriva lui Ipswich Town este jucătorul cu cele mai multe goluri marcate în prima etapă din Premier League. Egipteanul a înscris de nouă ori începând cu anul 2017, când a semnat cu Liverpool.

De partea cealaltă, în loja celor de la Ipswich Town a fost văzut şi Ed Sheeran, noul acţionar minoritar al clubului.

Afla mai multe despre: liverpoolpremier leagueipswich