VIDEO | Manchester United - Fulham 1-2. Decepţie pe Old Trafford. Eşec venit în minutul 90+7. Aston Villa şi Crystal Palace, victorii la scor

Premier League

Manchester United a suferit un eşec dramatic pe teren propriu în meciul cu Fulham. Golul victoriei londonezilor a fost marcat în minutul 90+7.

United, eşec dramatic pe teren propriu. Fulham i-a venit de hac lui Erik ten Hag

Manchester United a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei Fulham, în etapa a 26-a din Premier League.

Pe Old Trafford, Calvin Bassey a deschis scorul pentru Fulham, în minutul 65, iar elevii lui Erik ten Hag au reuşit să egaleze abia în minutul 89, prin Harry Maguire.

Însă, în al şaptelea minut al prelungirilor Alex Iwobi  a primit un assist de la Adama Traore şi a înscris golul victoriei oaspeţilor.

Astfel, Fulham s-a impus cu 2-1 şi a adus echipei roşii din Manchester prima înfrângere după patru succese consecutive.

În clasament, Manchester United este pe locul 6, cu 44 de puncte, iar Fulham a făcut 32 de puncte, cu care se postează pe locul 12.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 26-a din Premier League:

• Aston Villa – Nottingham Forest 4-2 (Watkins 4, Douglas Luiz 29, 39, Bailey 61 / Niakhate 45+5, Gibbs-White 48)
  • Brighton – Everton 1-1 (Dunk 90+5 / Branthwaite 73)
  • Crystal Palace – Burnley 3-0 (Richards 68, Mateta 79 penalti, J. Ayew 71)
  • Manchester United – Fulham 1-2 (Maguire 89 / Bassey 65, Iwobi 90+7)

Afla mai multe despre: premier leaguemanchester unitedfulhamaston villa