VIDEO | Nebunie totală la Parma! Dennis Man, contribuţie decisivă în victoria trupei ”Gialloblu”, contra echipei lui Marius Marin

Parma a mai făcut un pas important către Serie A. Echipa lui Man şi Mihăilă s-a impus împotriva Pisei, scor 3-2, într-o partidă din etapa cu numărul 25 din Serie B.

Parma a deschis scorul în minutul 25 prin polonezul Benedyczak, însă Pisa a restabilit repede egalitatea. Dennis Man şi-a readus echipa în avantaj în minutul 81, cu un şut din interiorul careului, iar finalul a fost unul interzis cardiacilor.

Canestrelli a egalat la doi în al doilea minut de prelungire, servit excelent de Marius Marin, însă Parma a dat lovitura prin Del Prato la una dintre ultimele faze ale meciului.

Dennis Man şi Marius Marin au fost integralişti, iar Valentin Mihăilă a fost înlocuit în minutul 57. Parma este pe primul loc în Serie B, cu 54 de puncte, cu opt mai multe decât Cremonese.

Pentru Man a fost golul cu numărul 10 în acest sezon, în 21 de partide de campionat.

Afla mai multe despre: dennis manparmaserie b