VIDEO ”Nu poţi să te îmbraci aşa ca antrenor principal”. Andrei Prepeliţă, taxat dur pentru ţinuta de la CS Mioveni - FC Argeş

FC Argeș

Echipa FC Argeş a învins în deplasare, vinerii, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, în primul meci al etapei a şasea din Superligă.

Oaspeţii au înscris în minutul 55, după o fază lucrată pe traseul Işfan – Njike şi finalizată, din careu, de Garita.

În minutul 82 Garita a înscris, dar golul a fost anulat de sistemul VAR, după aproape opt minute în care arbitrul din camera VAR a analizat faza.

Florin Răducioiu, prezent în studioul Orange Sport, l-a taxat dur pe antrenorul Andrei Prepeliţă. Răducioiu i-a criticat ţinuta tehnicianului.

”Îl apreciez mult, dar în ce priveşte vestimentaţia lui nu sunt de acord. Ca şi antrenor secund poţi da, dar ca şi principal nu. Eu am avut antrenor foarte mari în timpul carierei mele dar niciodată nu au venit aşa, chiar dacă vorbim de luna august trebuie să ai o anumită ţinută”, a declarat Răducioiu la Orange Sport.

VIDEO cu ţinuta lui Prepeliţă:

Au evoluat următoarele echipe:

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (70 Trif ’) - Oancea, Lixandru, V. Pop (D. Toma 83’), Burnea (Coşereanu 82’) - Blănaru, Antal, C. Dumitru (Rădescu 82’). Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeş: Straton - Jakolis, M. Constantin, Cestor, Vianna - Meza Colli, Nijke - Işfan, Alceus (I. Şerban 60’), Bertrand (Tofan 84’) - Garita (Latovlevici 83’). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: V. Pop 42, Balaur 90+10 / Alceus 36, Garita 48, Jakolis 63, Mezza Colli 90+10

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru - Ciprian Florin Danşa, Bogdan Gheorghe - Iulian Dima

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Adrian Vornicu

Observator: Cristian Nica

Afla mai multe despre: andrei prepelitacs mioveni - fc arges