VIDEO | “Nu ştiu ce am”. Antonio Sefer s-a blocat la declaraţii. Moment amuzant cu ”perla” Rapidului :)

Rapid

FC Rapid a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa FC Voluntari, în etapa a XXIV-a din Superligă. Marko Dugandzic a reuşit un hattrick pentru giuleşteni.

Dugandzic a marcat în minutele 19, 55 şi 82. Celălalt gol al Rapidului a fost înscris de Albu, în minutul 43. FC Voluntari a punctat prin Lopes, în minutul 90+2.

Antonio Sefer a fost protagonistul unui moment amuzant după Rapid - Voluntari. Întrebat despre un posibil transfer în străinătate, mijlocaşul ofensiv s-a încurcat în cuvinte şi s-a blocat. Pe urmă, Sefer a făcut haz de necaz: ”Nu ştiu ce am!”. :)

”Nu ştiu dacă sunt mulţumit (n.r. – că nu s-a mai transferat în Belgia), dar am hotărât cu clubul să rămân în România, pentru că... cerinţele noastre nu au fost... nu au corespundut... nu au... na, nu am cuvintele acum! N-am, da... (n.r. - râde).

N-am ajuns la un numitor... la un anumit...ah! Nu ştiu ce am! Asta o să fie de...(n.r. - râde). Îmi cer scuze! Am rămas la Rapid şi sper să continui foarte bine aici, să mă antrenez bine şi să fac meciuri bune", a spus Antonio Sefer.

Video cu momentul:

Ce a spus Sefer după Rapid - Voluntari:

"Suntem foarte fericiţi pentru această victorie. Ne bucurăm că am câştigat cele trei puncte în această seară. Ştiam că Voluntari este o echipă incomodă, se apără foarte bine. Am făcut ce ne-a spus Mister (n.r. – Adrian Mutu) la antrenament şi drept dovadă am luat cele trei puncte.

Probabil ne-am relaxat puţin pe final. Suntem supăraţi că am luat un gol. Sperăm să fim concentraţi până în ultimul minut şi să nu mai luăm goluri de genul acesta”, a declarat Sefer după meci.

Echipele care au evoluat:

• Rapid: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, P. Iacob, J. Morais (Fl. Ştefan '78) - Crepulja, Al. Albu, Pănoiu (Sefer '78) - Emmers (Ciobanu '79), Dugandzic (Luckassen '82), Al. Ioniţă II (Bamgboye '71). Antrenor: Adrian Mutu
  • FC Voluntari: M. Popa - Matricardi (Paz '46), Armaş, Ricardinho - Aliji, Raţă, Sigurjónsson (Tavares '65), Merloi, Cr. Costin (Lopes '56) - Nemec (Dumiter '46), Damaşcan (M.Răduţ '56). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Afla mai multe despre: antonio seferrapid