VIDEO | Olimpiu Moruţan a fost providenţial pentru Pisa, în Serie B. Mijlocaşul român menţine în viaţă speranţele de promovare

Olimpiu Moruţan a contribuit din plin la egalul obţinut de Pisa în meciul din deplasare cu Brescia, scor 1-1.

Intrat în minutul 67 al partidei, Moruţan a centrat superb 12 minute mai târziu la golul marcat de Masucci, care e restabilit egalitatea. Fosta echipă a lui Baggio şi GIcă Hagi deschisese scorul în minutul opt al reprizei secunde, prin BIsoli.

În urma acestui rezultat, Pisa ocupă locul nouă cu 47 de puncte, la o lungime distanţă de Palermo, echipă ce ocupă ultima poziţia ce asigură intrarea în play-off-ul pentru promovarea în Serie A. Pisa are şapte partide consecutive fără victorie, iar în ultima etapă din campionat va primi vizta lui SPAL Ferrara.

Pentru toscani, Marius Marin a evoluat 85 de minute în timp ce Adrian Rus a fost doar rezervă.