VIDEO | Ovidiu Burcă, schimbare în minutul 25 la Dinamo - Poli Iaşi. Nu a fost vorba de vreo accidentare

Dinamo București

Dinamo a deschis scorul pe Arcul de Triumf în partida cu Poli Iaşi, dar Ovidiu Burcă a luat o decizie surprinzătoare. A făcut o schimbare încă din minutul 25.

Dinamo şi Poli Iaşi s-au întâlnit în etapa a cincea din play-off-ul Ligii 2, într-un meci în care ”câinii” au căutat să-şi refacă moralul după derby-ul pierdut cu CSA Steaua (0-2),

De partea cealaltă, formaţia din Moldova încă nu a piedut în play-off, dar a început rău meciul de pe Arcul de Triumf.

Dinamo a fost cea care a deschis scorul, în minutul 22, prin Ghezali.

Dar la trei minute distanţă, a avut loc o decizie surprinzătoare în tabăra dinamoviştilor.

Ovidiu Burcă a decis să îl scoată de pe teren pe atacantul Cătălin Ţîră, autorul unei mari ratări în minutul 19, şi să îl introducă pe mijlocaşul Iulian Roşu.

Nu a fost vorba de nicio accidentare, dar, cel mai probabil, Burcă ar fi apelat la o decizie tactică după ce a văzut că echipa sa este în avantaj.

Indiferent de rezultatul partidei, Dinamo va rămâne pe locul 5 şi după etapa a cincea, iar Poli Iaşi ar trece pe primul loc doar în cazul unei victorii pe Arcul de Triumf.

Afla mai multe despre: dinamoovidiu burcaliga 2