VIDEO | Prima repriză l-a lăsat fără speranţe pe Budescu: ”Nu credeam că vom întoarce rezultatul”

UEFA Europa League

FCSB s-a impus, astăzi, cu 2-1, în faţa lui Lugano, într-un meci cu mult mai greu decât s-ar fi aşteptat multă lume.

”Ne-au luat foarte tare, au făcut presing sus. Nici eu nu credeam că mai putem întoarce rezultatul. Am discutat la pauză, dar am schimbat, am zis că trebuie să intrăm mai motivaţi dacă vrem să câştigăm”.

Atacantul FCSB a declarat că a discutat cu colegii înaintea partidei şi au stabilit să nu intre relaxaţi în meci, dar din păcate pentru echipa roş-albastră tocmai acest lucru s-a întâmplat, în prima repriză a meciului jocul steliştilor suferind foarte mult. ”Noi am vorbit să nu facem acest lucru, am crezut că meciul e câştigat dinainte”.

Budescu nu-l consideră pe Popescu singurul vinovat petru primirea golului. ”Nu ştiu dacă a fost numai vina lui la gol, dar important este că am revenit şi am câştigat acest meci”.

Afla mai multe despre: budescufcsbsteauaeuropa league,