VIDEO | Rareş Ilie, impact imediat la Nice. Fostul jucător al Rapidului a dat o pasă de gol în amicalul cu Torino

Rareşi Ilie s-a transferat în această vară de la Rapid la Nice, iar impactul său la echipa franceză se vede încă de la primele apariţii.

Rareş Ilie a ajuns la Nice, după ce gruparea din Ligue 1 a plătit celor de la Rapid o sumă de cinci milioane de euro.

Jucătorul de 19 ani a primit numărul 18 la noua sa echipă şi încredere din partea antrenorului Lucien Favre.

După ce a debutat în amicalul cu AS Roma, Rareş Ilie a jucat şi partida de verificare disputată de Nice în compania italienilor de la AC Torino.

Rareş Ilie a început meciul în cauză pe banca de rezerve, iar antrenorul Lucien Favre l-a introdus pe teren în minutul 69, atunci când Ilie l-a înlocuit pe Khephren Thuram.

În minutul 78, la scorul de 0-0, mijlocaşul român a făcut un un-doi cu Gouri în banda stângă şi i-a pasat decisiv, în faţa porţii, lui Calvin Stengs.

Olandezul a avut de îndeplinit o simplă formalitate şi a trimis mingea în plasa adversă, punctând pentru singurul gol al partidei.

Imediat, acesta s-a dus la Rareş Ilie şi l-a îmbrăţişat, mulţumindu-i pentru pasa ideală cu care a fost servit de către român.

Afla mai multe despre: rares ilienice