VIDEO | Record negativ pentru Real Madrid în meciul cu City. "Galacticii" n-au mai păţit aşa ceva în istoria Ligii Campionilor

Manchester City a avut un start perfect de meci în faţa Realului şi a marcat de două ori în primele 11 minute prin De Bruyne şi Jesus.

Primul gol al echipei lui Pep Guardiola a venit după doar 93 de secunde. Mahrez a centrat perfect în careu pentru De Bruyne, iar starul belgian l-a învins pe compatriotul său cu o lovitură de cap.

De altfel, acesta a fost cel mai rapid gol marcat de Manchester City într-un meci din Liga Campionilor.

Apoi, Gabriel Jesus a marcat pentru 2-0 în minutul 11. De această dată, Kevin De Bruyne a pasat decisiv pentru atacantul brazilian care a profitat de eroarea lui Alaba şi a dublat avantajul echipei lui Guardiola.

În urma reuşitei lu Jesus, Real Madrid a bifat un record negativ. A fost pentru prima dată când "galacticii" au încasat două goluri în primele 11 minute ale unui meci în toată istoria partidelor disputate în Liga Campionilor.

Afla mai multe despre: manchester city