VIDEO | Rezumate Bundesliga. Bayer Leverkusen, victorie spectaculoasă în deplasare. Remiză la Wolfsburg – Union Berlin

Bundesliga

Bayer Leverkusen a reuşit o victorie spectaculoasă în deplasare la Werder Bremen, Wolfsburg – FC Union Berlin s-a terminat nedecis, iar Freiburg a câştigay cu Hoffenheim.

Werder Bremen – Bayer Leverkusen 2-3

S-a marcat la foc automat în partida dintre Werder şi Leverkusen. Oaspeţii au câştigat cu 3 la 2. A fost show batav la Bremen.

Bakker şi Frimpong au combinat pentru primul gol al echipei lui Alonso. Frimpong şi-a trecut şi el numele pe tabelă după pauză.

Hlozek a mărit diferenţa de pe tabelă, iar Fulkruk a stabilit scorul final, 2 la 3.

Leverkusen are un sezon sub aşteptări în Bundesliga. E la 11 puncte de un loc de Champions League.

Wolfsburg – Union Berlin 1-1

Union Berlin a condus cu 1-0 la Wolfsburg timp de 12 minute, însă gazdele au egalat în minutul 84.

Berlinezii sunt doar pe locul 4 în Bundesliga, cu 45 de puncte, la egalitate cu echipele de pe locul 3 (RB Leipzig) şi locul 5 (Freiburg).

Freiburg – Hoffenheim 2-1

Văzută cu şanse la cupele europene, Hoffenheim a ajuns lanterna rosie din Bundesliga. Freiburg a învins-o cu 2 la 1.

Doan a marcat golul victoriei în minutul 89. Un singur punct a acumulat Hoffenheim în ultimele 9 etape.

Rezultatele obţinute duminică, în etapa a 24-a din Bundesliga:

• Freiburg – Hoffenheim 2-1 (Eggestein 5, Ritsu Doan 89 / Stiller 49)
  • Werder Bremen – Bayer Leverkusen 2-3 (Ducksch 30, Fullkrug 86 / Bakker 34, Frimpong 56, Hlozek 83)
  • Wolfsburg – Union Berlin 1-1 (Wimmer 84 / Juranovic 72)

Afla mai multe despre: bundesligavideo