VIDEO REZUMATE | Darmstadt - Greuther Furth şi Osnabruck - Regensburg, meciuri spectacol în 2. Bundesliga!

Vineri a fost ziua remizelor în Zweite Bundesliga. Darmstadt şi Greuther Furth, ambele aflate în preajma podiumului, şi-au împărţit punctele după un meci spectaculos. Acţiunea a venit în repriza secundă. Schnellhardt a deschis scorul pentru gazde la 10 minute de la reluare. Darmstadt a avut şansa lui 2-0, dar Platte a ratat de la punctul cu var. Şi a avut motive de supărare, pentru că Greuther Furth a egalat în final, prin Stefaniak.

Osnabruck şi Regensburg au oferit un meci şi mai spectaculos, sub privirile unor fani privilegiaţi, care au uitat de distanţarea socială. Oaspeţii au condus cu 2-0 la pauză. Stolze şi Besuschow din penalty au punctat pentru Regensburg. Ceesay putea reduce din diferenţă, dar a ratat o lovitură de la 11 metri. Golgeterul Alvarez a fost trimis în teren la startul părţii a doua şi s-a văzut. A înscris o dublă în trei minute şi a restabilit egalitatea. În final, putea să-şi treacă în cont şi un asist, dar Agini a ratat, iar Osnabruck - Regensburg s-a terminat 2-2.

Afla mai multe despre: 2.bundesligagermania