VIDEO | Scenă şocantă! Preşedintele l-a lovit cu pumnul în figură pe arbitru, în meciul în care Moruţan a reuşit un gol magnific

Olimpiu Moruţan (24 de ani) a reuşit un gol magnific pentru Ankaragucu în campionatul din Turcia. Comentatorii au înnebunit la reuşita internaţionalului român, dar partida a fost umbrită de scenele reprobabile de la finalul ei.

Ankaragucu şi Rizespor au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa a 15-a din campionatul Turciei.

Moruţan, ”on fire” în Turcia. Gol magnific reuşit de român

Golul gazdelor a fost marcat de Olimpiu Moruţan, care a reuşit o execuţie splendidă, în minutul 14.

Internaţionalul român a jucat până în minutul 81, când a fost înlocuit cu Rodrigues.

Oaspeţii au egalat dramatic, prin Gaich, în minutul 90+7.

Cele două echipe au terminat meciul în inferioritate numerică.

De la Ankaragucu a fost eliminat Sowe (50), în timp ce de la Rizespor a plecat mai devreme la cabine Topcu (90+5).

De asemenea, Ankaragucu a avut şi un gol anulat de VAR pentru un henţ la Sowe, în minutul 10.

Scene ireale la finalul meciului Ankaragucu - Rizespor

Dar finalul meciului a fost cu scântei, oficialii şi băncile tehnice ale celor două echipe sărind la bătaie.

Cel mai rău a încasat-o arbitrul de centru, care a primit un veritabil croşeu de dreapta în plină figură de la unul dintre oficialii echipei gazdă.

Conform presei din Turcia, ar fi vorba chiar de preşedintele celor de la Ankaragucu.

În urma acestui rezultat de egalitate, Ankaragucu ocupă locul 11, cu 18 puncte, în timp ce Rizespor se clasează pe locul 8, cu 22 de puncte.

Afla mai multe despre: olimpiu morutanturciastranieriankaragucu