VIDEO | SHOW total la declaraţii. Dan Petrescu i-a "mitraliat" pe toţi şi a plecat brusc în timpul interviului: "Ne-au ciuruit, ne-au curăţat. Să vedem ce fac alţii în Europa"

CFR Cluj

CFR Cluj a scos doar o remiză, scor 1-1, pe propriul teren, cu Universitatea Craiova şi a rămas la şapte puncte în spatele liderului Farul Constanţa. Imediat după meci, Dan Petrescu a răbufnit la adresa arbitrajului.

Cel mai important moment al partidei de la Cluj a avut loc în minutul 27, când Andrei Ivan a primit direct cartonaşul roşu. În urma consultării sistemului VAR, centralul Radu Petrescu a revenit asupra deciziei şi i-a acordat doar cartonaş galben căpitanului oltenilor.

Ulterior, Ivan a şi marcat golul egalizator al Craiovei. Imediat după meci, Dan Petrescu a răbufnit la adresa arbitrajului, iar după doar câteva secunde, a părăsit brusc interviul.

"Ce să mai spun? Şapte din şapte, ne-au ciuruit, ne-au curăţat. Eu n-am mai văzut aşa ceva în istoria fotbalului. Toate deciziile VAR au fost luate împotriva CFR-ului, şapte din şapte, toate împotriva CFR-ului. A dat roşu, dar nu mai e roşu. A dat penalty la Constanţa, acum nu mai e penalty. Are Birligea penalty, apoi nu mai e, ce facem, domnilor?

Ce facem? Ne-au făcut praf cu VAR-ul, interesul este să nu meargă CFR în Europa, foarte bine. O să vedem ce vor face echipele noastre în Europa. Nu contează cum jucăm, slab, bine, dă-mi la VAR ce e al meu. A fost anti CFR acest băiat, ăsta e arbitraj? Doamne fereşte, fotbalul e istorie" , a declarat Dan Petrescu.

CFR Cluj - U Craiova 1-1

CFR Cluj a încheiat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Craiova, într-un meci al etapei a 7-a din play-off-ul Superligii.

În minutul 27 Andrei Ivan a primit direct cartonaşul roşu pentru o intervenţie la Boateng, însă, după consultarea VAR, arbitrul Radu Petrescu a anulat cartonaşul roşu, dându-i jucătorului craiovean cartonaş galben.

În repriza secundă gazdele au deschis scorul prin Muhar. Acesta a intrat pe teren în minutul 60 şi a înscris şase minute mai târziu. Însă oaspeţii au reuşit să egaleze în minutul 68, prin Andrei Ivan – un gol care a avut nevoie de validarea VAR.

S-a încheiat 1-1, iar CFR are 39 de puncte şi este pe locul al treilea, la şapte puncte de liderul Farul. Campioana en-titre pare ieşită total din lupta pentru titlu.

CS Universitatea Craiova este pe locul 4, cu 36 de puncte.

• CFR CLUJ: Scuffet – C. Manea, Yuri, A. Burcă, Camora (Peteleu 90) – Braun (Bordeianu 74), Boateng (Muhar 60), Cvek, Fică (Petrila 74) - Janga, Bîrligea (E. Krasniqi 60). ANTRENOR: Dan Petrescu
  • UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu - Vlădoiu, Zajkov, Mitrea, Badelj - Mateiu, Screciu – Cîmpanu (Baiaram 61), Işfan (Roguljic 61; Căpăţână 77), A. Ivan – Koljic (Markovic 46). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Afla mai multe despre: dan petrescu