VIDEO | Surpriză uriaşă în Italia. Echipa a condus-o cu 3-0 pe AC Milan, dar nu s-a terminat aşa

AC Milan

AC Milan a pierdut pe teren străin, departe de Milano, în penultima etapă din campionatul Italiei. Milanezii sunt, totuşi, siguri de locul 2 la finalul sezonului.

Torino a produs surpriza în penultima etapă din Serie A

AC Torino a învins-o, în deplasare, pe AC Milan, scor 3-1, în etapa a 37-a, penultima, din Serie A.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Torinezii au avut o primă repriză bună, în care au marcat de două ori, prin Zapata (26) şi Ilic (m40).

Rodriguez a ridicat scorul la 3-0 imediat după pauză, iar oaspeţii au redus din diferenţă prin lovitura de pedeapsă transformată de Bennacer, în minutul 55.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Torino a câştigat cu 3-1 şi a urcat pe locul 9 în clasament, cu 53 de puncte. AC Milan are 74 de puncte şi este sigură că va termina pe locul al doilea acest sezon din Serie A.

Ceea ce reprezintă un progres faţă de stagiunea trecută din campionatul Italiei, atunci când a terminat pe locul 4.

Afla mai multe despre: ac milanserie atorino