VIDEO | Zenga a fost eliminat în duelul românilor din Serie B. Puşcaş a revenit printre titulari la Palermo

Palermo şi Venezia au terminat la egalitate, 1-1, partida din etapa a opta a ligii secunde din Italia

Prestaţiile bune de la naţionala de tineret l-au readus pe George Puşcaş printre titularii lui Palermo. Atacantul de 22 de ani a fost integralist, în timp ce la oaspeţii de la Venezia a jucat din primul minut Sergiu Suciu, un mijlocaş român de 28 de ani, care a mai evoluat la Torino. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, cu Palermo reuşind golul egalizator în minutul 90. Chiar înainte de reuşita gazdelor, Walter Zenga, antrenorul Veneziei, a fost eliminat pentru proteste. Zenga a antrenat-o pe Palermo în sezonul 2009-2010.

Afla mai multe despre: zenga