VIDEO | Villarreal - Bayern 1-0. Danjuma a dat lovitura! Coquelin a avut un gol anulat

Villarreal a învins Bayern, scor 1-0 pe teren propriu, într-un meci din turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor

LIVE VIDEO Villarreal - Bayern Munchen 1-0 (Danjuma 8)

Echipele de start:

Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, Pau Torres, Estupinan - Coquelin, Parejo, Capoue - Danjuma, Moreno, Lo Celso

Bayern: Neuer - Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies - Musiala, Kimmich - Gnabry, Muller, Coman - Lewandowski

Min. 90+5 - Final.

Min. 62 - Ocazie Villarreal! Gerard Moreno interceptează o minge pasată greşit de Neuer, încearcă să-l surprindă ieşit, trage, dar pe lângă poartă.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min 45: S-a terminat prima repriză.

Min 40: Coquelin a înscris, dar arbitrul a anulat golul pe motiv de ofsaid.

Min 8: GOOOOOOOOOOOOOL Villarreal! Arnaut Danjuma preia o pasă perfectă şi trimite un şut excelent! Neuer a rămas fără reacţie.

Min 1: A început partida!

Villarreal - Bayern Munchen este unul dintre cele mai dezechilibrate dueluri, cel puţin pe hârtie, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Partida tur din această fază a competiţiei va fi doar a treia întâlnire directă dintre cele două. Precedentele două meciuri au fost câştigate la o diferenţă de două goluri de bavarezi. Se întâmpla în toamna anului 2011, când, în grupele Ligii Campionilor, Bayern Munchen a câştigat meciul tur, în deplasare, cu 2-0, şi returul de acasă cu 3-1.

Villarreal - Bayern Munchen LIVE VIDEO, astăzi, de la ora 22:00, pe orangesport.ro

La mai bine de zece ani distanţă, Villarreal şi Bayern se întâlnesc în sferturile Ligii Campionilor. "Submarinul Galben" nu traversează cea mai bună perioadă a sezonului, iar în ultimele cinci meciuri disputate, în toate competiţiile, are trei înfrângeri suferite în faţa unor echipe aflate în lupta pentru evitarea retrogradării în La Liga. Însă, în mod surprinzător, în această serie dezamăgitoare de rezultate, Villarreal a produs una dintre cele mai mari surprize ale sezonului şi s-a impus cu 3-0 pe terenul lui Juventus, în optimile Ligii Campionilor.

Dacă în faţa torinezilor n-au avut nicio problemă, jucătorii lui Emery vor da acum peste una dintre marile favorite la câştigarea trofeului. Bayern Munchen a trecut peste seria neagră de rezultate din iarna acestui an, iar acum marchează pe bandă rulantă. În Bundesliga, bavarezii s-au distanţat la nouă puncte în fruntea clasamentului, în timp ce, în Liga Campionilor, au distrus-o pe Salzburg, în returul optimilor de finală, scor 7-1.

Echipele probabile:

• Villarreal: Rulli - Aurier, Albiol, Torres, Estupinan - Pino, Parejo, Capoue, Trigueros - Danjuma, Moreno
  • Bayern Munchen: Neuer - Pavard, Sule, Upamecano, Hernandez - Kimmich, Goretzka - Sane, Muller, Coman - Lewandowski

Afla mai multe despre: bayern munchen