


Selecţionerul Spaniei, Luis De La Fuente, a declarat, vineri, că echipa sa este „neobosită” şi că este „mândru” de jucătorii săi după victoria dificilă cu 1-0 împotriva Uruguayului şi calificarea în optimile de finală, exprimându-şi totodată îngrijorarea cu privire la Nico Williams şi Yéremy Pino.

Căpitanul naţionalei Iranului, Mehdi Taremi, a lansat acuzaţii dure la adresa FIFA şi a sugerat că reprezentativa sa are impresia că organizatorii Cupei Mondiale şi-ar dori eliminarea echipei din competiţie.