A dat un gol nemaipomenit, dar Rapid nu s-a ales cu nimic: ”Dacă ne trezeam atunci, altfel era scorul". Reacţia fundaşului ”scorpion-kick”

Rapid

Fundaşul central Paul Iacob (26 de ani) a dat singurul gol al Rapidului în duelul cu U Craiova 1948 şi a tras concluziile după acest eşec suferit de formaţia lui Adi Mutu chiar pe teren propriu.

Rapid a pierdut în Giuleşti duelul cu U Craiova 1948, scor 1-2, din etapa a 25-a din Superligă.

Oaspeţii au condus la pauza prin reuşita lui Bauza din secunda 45. Bahassa a majorat diferenţa în primul sfert de oră din repriza secundă.

Elevii lui Adi Mutu au mai avut puterea doar să dea golul de onoare. Paul Iacob a trimis într-un mod spectaculos mingea în plasa porţii lui Gurău.

La finalul meciului, unicul marcator al Rapidului nu s-a putut bucura de gol din cauza faptului că echipa sa nu a obţinut niciun punct din acest duel.

Totodată, Iacob a ţinut să îi felicite pe suporterii Rapidului petnru susţinerea arătată, dar şi pe jucătorii Craiovei pentru evoluţia din acest meci.

"Am încercat să revenim, am marcat, dar pur şi simplu nu mă pot bucura. Nu am arătat cum trebuie, nu am fost la nivelul meciului, singurii care au făcut-o au fost suporterii. Am avut mereu probleme în meciurile cu ei, nu am reuşit să ne impunem.

Sperăm la meciul următor să ne luam revanşa, nu avem ce să facem. Mergem mai departe. Mai sunt multe meciuri, până la urmă trebuie să luăm fiecare partidă în parte. Obiectivul e play-off-ul, de ce să ne sperie?

Într-adevăr, am încheiat seria victoriilor de acasă, dar e un duş foarte, foarte rece, având în vedere modul în care s-a disputat partida. Nu cred că sunt o echipă de play-out, au jucători de mare calitate. Nu cred că e locul lor acolo.

În meciurile astea, când nu-ţi iese, încerci să dai tot ce ai mai bun, dar noi nu am reuşit. Consider că dacă ne trezeam în minutul 60, altfel era scorul", a declarat Iacob, după meci.

În urma acestui rezultat, Rapid rămâne pe locul 3, cu 45 de puncte, dar poate fi depăşită de FCSB, iar U Craiova 1948 a urcat pe locul 7, cu 30 de puncte.

Afla mai multe despre: rapidpaul iacob