Nicolo Napoli cere un transfer urgent la U Craiova 1948, după victoria din Giuleşti: ”Avem nevoie”

FC U Craiova

Nicolo Napoli (61 de ani) a tras concluziile după ce U Craiova 1948 a câştigat în faţa Rapidului, chiar în Giuleşti.

U Craiova 1948 s-a impus în faţa formaţiei Rapid, scor 2-1, într-un meci din etapa a 25-a din Superligă.

Oaspeţii au marcat prin Bauza ‘1 (secunda 45) şi Bahassa ’57. Rapidiştii au redus din diferenţă prin Iacob ’87.

La finalul partidei, antrenorul Nicolo Napoli a precizat că victoria a fost meritată pentru echipa sa.

De asemenea, tehnicianul italian a sugerat că ar avea nevoie de un transfer, anume un atacant central.

”Am făcut un meci bun, am jucat bine în prima repriză. Am meritat să intrăm la vestiare cu 1-0. Am avut control, am meritat să câştigăm meciul. Prima repriză s-a terminat 2-0. Băieţii s-au descurcat bine, au stat bine în teren. Cred că am meritat să câştigăm.

Facem o treabă bună, împreună cu băieţii şi cu staff-ul tehnic. Meci de meci, încercăm să luăm cât mai multe puncte posibile ca să ajungem cât mai sus în clasament.

(n.r. despre Bauza şi Bahassa) Sunt fotbalişti buni. Avem nevoie de fotbalişti buni. U Craiova 1948 este o echipă bună, dar avem nevoie de un atacant de careu, cu înălţime.

Vreau ca băieţii să joace pentru câştigarea meciurilor pentru a aduna cât mai multe puncte posibile. Vom vedea la final care este situaţia din clasament. În fotbal, este mai bine când sunt mulţi suporteri”, a declarat Napoli, după meci.

Însă, până la o eventuală achiziţie, echipa lui Mititelu s-ar putea despărţi de un atacant lateral: Sekou Sidibe.

Afla mai multe despre: craiovanicolo napoli