Alex Maxim, pe val în Turcia. După golul cu Fenerbahce, românul recidivează şi cu Kayserispor | VIDEO

Stranieri

Alex Maxim a marcat din nou pentru Gaziantep, în campionatul Turciei.

Alex Maxim a început ca titular meciul dintre Gaziantep şi Kayserispor, din etapa a 36-a din campionatul turc.

Mijlocaşul de 31 de ani a fost unul dintre cei mai activi jucători ai primei reprize. Mai întâi, acesta a încasat un cartonaş galben, în minutul 19, pentru ca mai apoi să-şi treacă numele pe lista marcatorilor.

Internaţionul român a egalat la 1 pentru formaţia sa, printr-o acţiune splendidă, în minutul 27. În poarta celor de la Kayserispor s-a alfat Silviu Lung Jr.

Pentru oaspeţi a marcat Parlak, cu doar un minut înaintea reuşitei semnate de Maxim.

Cu acest gol, Alex Maxim ajunge la 13 goluri în campionatul din Turcia, marcate în 29 de partide, şi rămâne golgheterul celor de la Gaziantep. De asemenea, a reuşit şi şase pase decisive.

Este a doua etapă consecutivă cu gol marcat pentru Maxim, care a punctat şi în runda precedentă, în eşecul contra celor de la Fenerbahce, scor 2-3.

Afla mai multe despre: maximgol