Amendă record pentru Sadio Mane. Fotbalistul senegalez a primit cea mai mare sancţiune din istoria lui Bayern după ce l-a lovit pe Sane

Bayern Munchen

Sadio Mane, care l-a lovit pe colegul său de la Bayern Munchen, Leroy Sane, săptămâna trecută, în vestiar, a fost amendat cu 300.000 de euro, informează presa germană, citată de Daily Mail.

Amenda primită de Sadio Mane este cea mai mare sancţiune din istoria clubului Bayern Munchen.

Joi, Bayern anunţa că Mane a fost suspendat şi amendat. Fotbalistul senegalez n-a fost inclus în lot în remiza de pe propriul teren, scor 1-1, cu Hoffenheim.

Sane şi Mane au avut un schimb tensionat de replici în ultimele minute ale meciului de marţi, cu Manchester City, pierdut de bavarezi, scor 0-3, din prima manşă a sferturilor Ligii Campionilor.

Cei doi jucători au avut apoi o altercaţie în vestiar, în cursul căreia Mane l-ar fi lovit în faţă pe Sane. Joi, Sané şi Mané au participat în mod normal la antrenamentul de dimineaţă al lui Bayern.

Afla mai multe despre: bayern