Becali n-a mai rezistat şi l-a deconspirat pe Olăroiu: "A ascultat de mine când a fost la echipă şi a ajuns milionar"

Gigi Becali a abordat mai multe subiecte, duminică seara, după victoria obţinută de echipa sa, scor 1-0, în deplasarea de la Sepsi.

Latifundiarul din Pipera l-a lăudat pe Dorinel Munteanu, astfel că moderatorul emisiunii, Silviu Tudor Samuilă, l-a întrebat pe Gigi Becali dacă l- ar vrea pe banca FCSB-ului pe actualul antrenor al Oţelului.

"Dorinel nu ar asculta, iar cine nu ascultă... La fel am fost întrebat şi de Mutu, dacă vreau să-l iau pe Mutu. Păi, cum să-l iau pe Mutu dacă nu mă ascultă?

Nu mă asculţi, nu vii aici. Charalambous ascultă şi devine milionar. Cine îl ascultă pe Becali devine milionar. Reghecampf mă asculta, a devenit milionar. Olăroiu mă asculta, a devenit milionar.

Bine... Olăroiu o să spună acum... Lasă, gata, hai să le luăm doar ca glume" , a spus Gigi Becali în emisiunea lui Silviu Tudor Samuilă.

Sepsi - FCSB 0-1

FCSB a învins-o, duminică seara, în deplasare, scor 1-0, pe Sepsi, în etapa a 11-a din Superligă.

Cu doar trei jucători rămaşi printre titulari faţă de meciul câştigat cu RFS, în Europa League, FCSB a marcat în minutul 6 la Sf. Gheorghe, dar golul lui Octavian Popescu a fost anulat pentru un offside.

Zece minute mai târziu, oaspeţii au înscris prin Florin Tănase, care a deschis scorul cu lovitură de cap din centrarea lui Alexandru Băluţă. Gazdele au avut o bună ocazie în minutul 23, când Târnovanu a respins reluarea lui Haruţ, iar FCSB a intrat cu avantaj minim la cabine.

Introdus în echipă după pauză, Bîrligea a ratat pentru campioana României în minutul 48, când a şutat peste poartă, şi a avut un gol anulat în minutul 67, pentru o poziţie de offside a lui Dawa.

FCSB s-a impus cu 1-0 şi, cu 13 puncte, a urcat pe locul 9 în ierarhia Superligii. Sepsi este pe locul 13, cu 11 puncte.

• SEPSI: Niczuly – Haruţ, D. Ciobotariu, Ninaj – Oroian, Mino Sota (Drăghiceanu 90), Alimi (Siger 63), Fl. Ştefan (A. Dumitrescu 63) – C. Matei, M. Coman, Kallaku (Oberlin 64). ANTRENOR: Valentin Suciu
  • FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Chiricheş (Edjouma 73), Panţîru - Şut, Alhassan (Lixandru 46) – Al. Băluţă (Miculescu 69), Fl. Tănase, Oct. Popescu (Al. Muşi 46) - Daniel Popa (Bîrligea 46). ANTRENOR: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: gigi becalifcsb