Ce poate fi mai frumos decât un gol în minutul 90? Aşa a adus Julian Alvarez victoria pentru Atletico

La Liga

Campionul mondial Julian Alvarez a marcat golul victoriei în minutul 90

Un gol marcat pe final de meci de Julian Alvarez i-a adus lui Atletico Madrid o victorie dramatică cu 1-0 în confruntarea din deplasare cu formaţia Celta Vigo, joi, rezutat care i-a urcat pe madrileni pe locul trei în clasamentul din La Liga.

Atletico a evitat a doua remiză consecutivă şi a ajuns la 15 puncte, cu unul mai mult decât Villarreal şi cu două mai puţin decât Real Madrid, pe care o va înfrunta duminică. Barcelona conduce în clasament, cu 21 de puncte, având şapte victorii în tot atâtea etape disputate.

Alvarez a marcat în minutul 90. ”A fost o victorie foarte importantă pe un teren foarte dificil”, a declarat camponul mondial argentinian, pentru DAZN. "Evident, golul mă ajută să am încredere, dar cel mai important lucru este să ajut echipa".

Duminică este încrâncenatul duel al Madridului, între Atletico şi Real, iar Julian Alvarez speră să recidiveze şi împotriva marilor rivali lovali.

Afla mai multe despre: la ligajulian alvarezatletico madrid