Ce transfer îi cere Nicolo Napoli lui Mititelu la Craiova: ”Sper că patronul înţelege”. Italianul, mulţumit de remiza cu UTA

FC U Craiova

Nicolo Napoli (60 de ani) a tras concluziile după remiza înregistrată între FC U Craiova şi UTA Arad. Tehnicianul italian al oltenilor s-a arătat mulţumit de jocul echipei sale şi de rezultatul final al partidei disputate în Bănie, pe ”Ion Oblemenco”.

FC U Craiova a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu UTA Arad, scor 1-1, într-un meci care a contat pentru etapa a 22-a din Superligă şi nu a beneficiat de VAR.

Oltenii au deschis scorul în minutul 22, prin Baeten, care a împins în plasă un balon trimis de Bauza.

Postolachi a egalat pentru arădeni în minutul 72, când a primit de la Ubbink şi l-a învins pe Gurău cu un şut de la marginea careului.

La finalul meciului, Nicolo Napoli a considerat că rezultatul de egalitate este unul meritat pentru ambele formaţii şi i-a cerut patronului Adrian Mititelu noi transferuri, în special un atacant de valoare.

”Am făcut o primă repriză foarte bună. Am avut avantaj. Am avut şi ocazia să facem 2-0. Repriza a doua nu a fost bună.

Rezultatul de egalitate este unul meritat. În repriza a doua nu am făcut pressing, nu am avut ocazii. Cred că rezultatul de 1-1 este unul just.

Am făcut pregătirea la bază, un meci amical cu Mioveni. Am lucrat miuţe, jocuri între noi, dar astăzi repriza a doua nu a fost bună. Sper că patronul înţelege că noi avem nevoie de un vârf în faţă, care să facă treabă bună.

(n.r. despre Bauza) Asta nu este treaba mea. Vorbiţi cu patronul. Este un fotbalist bun. Vedem ce se întâmplă

(n.r. despre meciul cu Sepsi, din etapa viitoare) Un duel italian. Un meci dificil de ambele echipe. Acum, ne pregătim pentru meciul cu ei”, a declarat Napoli, după meci.

FC U Craiova este pe poziţia a 10-a, cu 24 de puncte, în timp ce UTA Arad are 20 de puncte şi este pe locul 15.

Adversare astăzi, în campionat, FC U Craiova şi UTA Arad se vor întâlni şi în Cupa României, în faza sferturilor de finală.

Afla mai multe despre: craiovanicolo napoli