Ce urmează pentru Simona? Intră direct în turul doi la Cincinnati. AICI ai posibilul adversar

Simona Halep

Simona Halep, locul 4 mondial, va juca direct în turul doi la Cincinnati, cu învingătoarea din meciul dintre rusoaica Ekaterina Alexandrova şi saniola Carla Suarez Navarro.

Halep şi Alexandrova, locul 48 mondial, nu s-au mai întâlnit în circuitul WTA. În întâlnirile cu Suarez Navarro, locul 26 WTA, Halep conduce cu scorul de 7-5.

Halep a jucat de trei ori finala la Cincinatti şi a pierdut de fiecare dată.

Abandon la Rogers Cup

Simona a abandonat meciul cu Marie Bouzkova (Cehia, 91 WTA), din sferturi de la Rogers Cup, din cauza unei accidentări la tendon. După 20 de minute, Halep era condusă cu 4-0 în primul set însă a reuşit să egaleze, dar a pierdut setul cu 4-6, după 46 de minute.

Apoi, jucătoarea română a decis să se retragă, după ce a cerut intervenţia medicului, ea acuzând dureri la un tendon.

Afla mai multe despre: halep,