”Ceva mai greu nu exista”. Mihai Stoica, uluit de jucătorul de la care nu se aştepta în duelul cu CFR: ”A tras de el” | EXCLUSIV

Mihai Stoica a fost invitat în studioul Orange Sport şi a abordat mai multe subiecte cu privire la duelul dintre CFR Cluj şi FCSB, de duminică, unde formaţia bucureşteană a avut câştig de cauză. Acesta a ţinut să laude doi jucători ai roş-albaştrilor.

FCSB s-a impus în derby-ul cu CFR Cluj, scor 1-0, în etapa a 24-a din Superligă.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Malcom Edjouma, după o combinaţie de toată splendoarea cu Octavian Popescu.

În echipa de start a FCSB-ului şi-a făcut apariţia şi Iulian Cristea, care a bifat primul său meci oficial din acest sezon.

Fundaşul central a suferit o accidentare groaznică la începutul lunii iunie, la un meci jucat la echipa naţională a României.

Dar după o lungă perioadă de inactivitate, acesta a revenit la antrenamentele FCSB-ului şi, implicit, a apărut şi într-un joc oficial, la opt luni distanşţă de la ultimul.

În duelul cu CFR Cluj, Cristea a făcut pereche în centrul defensivei cu Joonas Tamm, iar cei doi au fost de netrecuţi.

Managerul general al FCSB-ului, Mihai Stoica, a ţinut să îl complimenteze pe jucător pentru evoluţia de la Cluj.

”Iulian Cristea, care n-a mai jucat un meci oficial din iunie, a revenit pe teren, pe o vreme şi împotriva unui adversar... Ceva mai greu nu exista pentru a reveni în formula de start şi a făcut-o foarte bine.

El a ieşit pentru că a avut crampe. Din minutul 68 a tras de el, dar apoi n-a mai putut. Dar e bine. Cred că se va antrena normal şi cred că e apt duminică”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Totodată, oficialul FCSB a lăudat şi prestaţia lui Deian Sorescu, achiziţia iernii la vicecampioană bifând pentru prima dată toate cele 90 de minute ale unui meci în tricoul noii sale echipe.

”Mă bucur că şi Deian Sorescu, care până acum jucase doar câte o repriză în fiecare meci şi e nou la echipă, a făcut şi el un joc bun şi a avut un adversar foarte bun, Krasniqi”, a adăugat Mihai Stoica.

Afla mai multe despre: fcsbiulian cristea