Chelsea - Borussia Dortmund, amânat 10 minute! Motivul pentru care duelul de pe Stamford Bridge a avut întârziere

Duelul Chelsea - Borussia Dortmund, din returul optimilor de finală din Champions League, a început cu aproximativ 10 minute mai târziu.

Chelsea şi Borussia Dortmund se duelează pentru un loc în sferturile de finală ale UEFA Champions League, ediţia 2022-2023.

După ce prima manşă, disputată în Germania, s-a încheiat în favoarea nemţilor (scor 1-0), returul de pe Stamford Bridge se anunţa unul de foc pentru ambele echipe.

De o parte, Chelsea, o formaţie care are un sezon mult sub aşteptări, mai ales după investiţiile masive făcute de investitorii americani la echipă, conduşi de Todd Boehly.

Totuşi, londonezii lui Graham Potter s-au impus în ultima partidă de campionat, 1-0 vs Leeds, astfel că veneau cu un moral bun pentru partida cu Borussia Dortmund.

De cealaltă parte, formaţia lui Edin Terzic este cea mai în formă echipă din 2023, din top 4 campionate din Europa, înregistrând victorii pe rând în acest an.

Dar duelul de pe Stamford Bridge a început înainte să înceapă. Concret, fluierul de start a avut loc cu aproximativ 10 minute mai târziu decât era programat iniţial.

Meciul a început cu această scurtă amânare din cauza faptului că cei de la Borussia Dortmund au ajuns mai târziu la stadion.

Duelul se poate vedea AICI. La fel şi celălalt meci al serii din Champions League, Benfica - Club Brugge.

Afla mai multe despre: champions leaguechelsea borussia