Cine a fost, de fapt, autorul golului marcat de FCSB în meciul cu Farul. Raportul oficial emis de LPFgalerie foto

FCSB a remizat pe teren propriu, scor 1-1, contra Farului, într-un meci din etapa cu numărul 24 din Superligă.

Roş-albaştrii au deschis scorul pe Arena Naţională în minutul 55, după o fază fixă. Florinel Coman a centrat în careul ”Marinarilor”, iar mingea a intrat în poarta lui Buzbuchi, deşi după primele reluări a fost neclar cine a trimis balonul în plasă.

Raportul Ligii Profesioniste de Fotbal l-a creditat pe Baba Alhassan pentru gol, după ce pe grafică apăruse iniţial autogolul lui Cristi Ganea.

Pentru Baba Alhassan este primul gol în tricoul roş-albastru. Cu toate acestea, reuşita sa nu a fost suficientă, deoarece Farul a egalat în prelungiri.

Afla mai multe despre: superligafcsbfarulbaba alhassan