Cristiano Ronaldo, "dezlănţuit" în drumul spre vestiar la pauza meciului din Liga Campionilor Asiei

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo (38 de ani) a fost protagonistul unui incident controversat la pauza meciului dintre Al Nassr şi Shabab Al Ahli, din play-off-ul Ligii Campionilor Asiei.

Portughezul a fost în mijlocul incidentului de la pauza meciului.

În drum spre vestiare, după ce îi reproşează unui arbitru deciziile din prima repriză, Cristiano Ronaldo este văzut cum împinge un om din staff-ul echipei adverse care încerca să facă o poză cu superstar-ul portughez.

Momentul a fost surprins de fanii din tribună dar şi de camerele de la marginea terenului. Cristiano Ronaldo nu este la primul incident de acest fel.

Anul trecut, pe vremea când evolua la Manchester United, portughezul a lovit telefonul din mâna unui tânăr fan după eşecul cu scorul de 1-0 în faţa lui Everton, pe Goodison Park.

Echipa lui Cristiano Ronaldo, Al Nassr a reuşit un "comeback" de senzaţie

Cu 2-1 conduceau oaspeţii de la Shabab Al Ahli, din minutul 46 al partidei. Pe finalul meciului, în minutul 88, Sultan Al-Ghannam restabilea egalitatea.

La scurt timp după egalare, Al Nassr a marcat două goluri în două minute, în prelungirile partidei.

Talisca şi Brozovic şi-au trecut în cont câte o reuşită iar Al Nassr este calificată pentru Liga Campionilor Asiei.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldoal nassr