Cu Andrei Raţiu integralist, Rayo Vallecano a fost învinsă de Mallorca. Cât s-a terminat meciul

Rayo Vallecano, echipa la care este legitimat şi fundaşul român Andrei Raţiu (26 de ani), a pierdut contra echipei Mallorca.

Raţiu şi Rayo, eşec în campionatul din Spania

Mallorca a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Rayo Vallecano, în etapa a zecea din La Liga.

Gazdele au deschis scorul târziu în meciul disputat pe stadionul San Mois. Vedat Muriqi a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Dani Rodriguez, în minutul 75.

Madrilenii au căutat egalarea, dar nu au reuşit să o găsească. Mallorca a avut un gol anulat în minutul 90+5, pentru ofsaid şi s-a impus la limită, 1-0, aducând oaspeţilor prima înfrângere în campionat după cinci etape.

La Rayo Vallecano, fundaşul dreapta român Andrei Raţiu a fost integralist, dar nu şi-a putut ajuta echipa să evite eşecul.

Recent, presa din Spania i-a dedicat câteva rânduri lui Raţiu şi a notat faptul că ar putea ajunge la Atletico Madrid sau Villareal.

În clasamentul din La Liga, Mallorca este pe locul 5, cu 17 puncte, în vreme ce Rayo se află pe locul 9, cu 13 puncte.

Afla mai multe despre: rayoandrei ratiustranierila liga