Cum s-a descurcat PAOK-ul lui Răzvan Lucescu în duelul cu AEK Atena. Care e situaţia din clasament

Stranieri

PAOK Salonic, cu Răzvan Lucescu (55 de ani) la conducerea tehnică a echipei, a remizat în duelul cu AEK Atena.

PAOK Salonic, remiză în campionatul din Grecia cu AEK Atena

Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a terminat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia AEK Atena, în etapa a opta din Super League.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 15, prin Abdul Rahman Baba, iar atenienii au egalat zece minute mai târziu, când Aboubakary Koita a pasat şi Frantzdy  Pierrot a înscris. Ambele echipe au căutat golul victoriei, însă el nu a venit şi s-a încheiat 1-1.

PAOK rămâne lider în clasament, cu 17 puncte, acelaşi număr de puncte cu ocupanta locului secund, Aris Salonic. AEK Atena e pe locul al treilea, cu 15 puncte.

În schimb, în clasamentul general din Europa League, PAOK-ul lui Răzvan Lucescu ocupă un modest loc 33 (din 36), cu zero puncte acumulate în primele două etape.

Printre adversarele pe care le-a întâlnit a fost şi FCSB, elenii fostului selecţioner al României pierzând pe teren propriu cu 0-1.

Afla mai multe despre: paokrazvan lucescueuropa league