Cupa Mondială 2022 | Se ştiu sferturile de finală. Anglia - Franţa, finala înainte de vreme. Programul complet şi cum arată drumul spre trofeul supremgalerie foto

Cupa Mondială

Se ştiu toate sferturile de finală de la Campionatul Mondial din Qatar. Maroc şi Portugalia sunt ultimele două echipe calificate în această fază a competiţiei.

Portugalia a fost ultima echipă calificată în sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Qatar, în urma victoriei cu Elveţia, din optimi.

Lusitanii s-au impus categoric în faţa viitoarei adversare a României din preliminariile pentru Euro 2024, scor 6-1. A fost cea mai mare diferenţă de scor din această fază a competiţiei.

După meciurile din optimile de finală urmează o pauză de două zile, respectiv miercuri şi joi. Va fi prima de la începutul turneului final din Qatar.

Partidele se reiau începând cu ziua de vineri, odată cu faza sferturilor de finală.

• Ora 21:00 Anglia – Franţa

Foto. Traseul complet spre marea finală şi trofeul suprem, la Cupa Mondială 2022

Afla mai multe despre: cm 2022sferturi