”Dacă nu poţi să-i baţi, îi cumperi”. Gigi Becali, ofertă concretă pentru transferul uluitor pe axa CFR - FCSB. Nelu Varga: ”Discutăm”

Fotbal intern

Gigi Becali s-a arătat încântat de un jucător de la rivalii de la CFR Cluj şi a făcut chiar o ofertă concretă de transfer pentru acesta. Nelu Varga a reacţionat imediat.

CFR Cluj şi FCSB au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 19-a din Superligă României.

Tachtsidis a deschis scorul pentru gazde (7), iar Olaru a egalat pentru oaspeţi, în minutul 26.

Gigi Becali: ”E cel mai bun. Să mi-l dea mie”

În această partidă, la CFR a jucat şi Ermal Krasniqi, jucător pe care Gigi Becali a recunoscut că ar vrea să-l transfere la FCSB.

Patronul bucureştenilor chiar a precizat şi suma cu care ar dori să-l cumpere pe kosovarul clujenilor: 300.000 de euro.

”CFR e echipă puternică. Îmi place ăla, care de ce mi-era mie frică. Ăla din stânga ăla cu viteză. A intrat (n.r. 29 de minute), dar nu a jucat în viteza lui.

Dacă mă pui să aleg un jucător de la CFR Cluj, îl aleg pe el. E cel mai bun. Dacă nu-l vrea şi nu joacă, să mi-l dea mie. Îi dau 300.000 de euro, cât a dat pe el. Dacă a dat”, a declarat Gigi Becali, conform Fanatik

Varga nu ar spune ”nu” transferului

Imediat, a venit şi reacţia finanţatorului de la CFR Cluj, Nelu Varga.

”Spune-i domnului Becali să facă oferta. Dar atât îi spun. Fotbaliştii buni costă. Discutăm. Să-mi facă o ofertă”, a transmis omul de afaceri al clujenilor.

În urma remizei din Gruia, FCSB rămâne lider, cu 38 de puncte, urmată în clasament de CFR Cluj, cu 33 de puncte.

În momentul de faţă, Ermal Krasniqi este cotat la 1,4 milioane de euro, conform specialiştilor de la Transfermarkt.com.

Adus cu 300.000 de euro la începutul anului 2023, jucătorul kosovar a disputat 37 de meciuri pentru CFR şi a reuşit cinci goluri şi trei pase decisive.

Afla mai multe despre: fcsbgigi becalicfr clujnelu vargaermal krasniqi