Dan Petrescu nu le mai place. Fanii CFR-ului au scandat ”demisia” minute în şir, în eşecul cu UTA Arad

CFR Cluj

CFR Cluj nu a putut evita eşecul cu UTA Arad, iar fanii din Gruia au reacţionat dur la adresa antrenorului Dan Petrescu (56 de ani).

Fanii celor de la CFR Cluj şi-au pierdut răbdarea cu Dan Petrescu

CFR Cluj a pierdut, pe teren propriu, partida cu UTA Arad, scor 1-3, în etapa cu numărul 11 din Superliga României.

Arădenii au deschis scorul în Gruia prin Vali Costache, în minutul 12, iar acesta era scorul pauzei: CFR - UTA 0-1.

După ieşirea de la vestiare, CFR Cluj a revenit în joc prin Tachtsidis, care a restabilit egalitatea pe tabelă în minutul 48.

Dar arădenii lui Mircea Rednic nu s-au mulţumit cu puţin, adică un rezultat de egalitate, aşa că au căutat să mai marcheze.

Şi au reuşit. Mai întâi, Omondi a dus-o pe UTA din nou în avantaj (64), iar Kadiri a făcut 3-1 în minutul 78.

Văzând dezastrul de pe tabelă, fanii clujeni au reacţionat şi au scandat în mai multe rânduri ”demisia, demisia” antrenorului Dan Petrescu.

În urma acestui eşec, al treilea pentru CFR pe teren propriu în acest sezon, echipa lui Dan Petrescu ocupă locul 6, cu 15 puncte.

Afla mai multe despre: cfr clujdan petrescusuperliga