Decepţia sezonului la Dinamo? Aşteptat să ”muşte” din adversari, fotbalistul a ajuns o dezamăgire cruntă

Dinamo București

Considerat a fi jucătorul cel mai strălucitor din atacul lui Dinamo, Lamine Ghezali (24 de ani) a dezamăgit crunt în partida cu Poli Iaşi.

Dinamo a remizat cu Poli Iaşi, scor 0-0, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

Pe Arena Naţională, Dinamo şi Poli Iaşi s-au anulat reciproc, fără să ofere multe ocazii de gol.

Ambele echipe aveau nevoie de victorie, însă rezultatul final a fost unul alb, 0-0.

Este cel de-al optulea meci consecutiv fără victorie în Superligă pentru formaţia pregătită de Ovidiu Burcă.

Jucătorul-vedetă al lui Dinamo, fluierat de fani

Trupa alb-roşie nu a reuşit să practice un fotbal care să producă goluri şi prin prisma evoluţiei mai puţin reuşite a lui Lamine Ghezali.

Considerat a fi vedeta ”câinilor”, jucătorul de 24 de ani a fost departe de forma arătată în Liga 2.

Mai mult, de când a promovat în Superligă, Ghezali nu a reuşit nici măcar vreo contribuţie ofensivă în tricoul lui Dinamo, deşi a jucat nouă meciuri în campionat.

Iar în meciul cu Poli Iaşi, acesta a ”rezistat” doar 64 de minute, doar 64 de minute, fiind schimbat cu Abdallah. Vizibil iritat de această decizie a lui Burcă, Ghezali a mers încet spre marginea terenului.

Fanii l-au fluierat, fiind nemulţumiţi de jocul francezului, dar nu doar pe el, ci şi pe Ovidiu Burcă şi restul jucătorilor de la Dinamo, la finalul partidei.

Astfel, lipsită şi de aportul pe fază de atac a fotbalistului care impresiona în Liga 2, Dinamo are daor zece puncte şi este pe penultimul loc în clasament, al 15-lea.

De altfel, ”câinii” nu au mai reuşit să câştige vreun meci în Superligă de mai bine de opt runde.