Dinamo, orice pentru victorie. Doi jucători ai alb-roşilor au bătut autul în acelaşi timp, cu două mingi | VIDEO

Fotbal intern

În meciul cu CS Mioveni, doi jucători de la Dinamo au bătut un aut în acelaşi timp, cu două mingi.

Meciul dintre CS Mioveni şi Dinamo a oferit o fază amuzantă, ce i-a avut în prim-plan pe doi dintre jucătorii lui Dusan Uhrin.

Cele două formaţii se întâlneau într-o partidă decisivă pentru stabilirea ierarhiei finale din subsolul clasamentului.

Echipa care ieşea învingătoare era aproape sută la sută salvată direct de la retrogradare.

În prima repriză nu s-a marcat niciun gol, iar la cabine s-a intrat cu 0-0, argeşenii fiind, per total, mai periculoşi în primele 45 de minute.

În partea secundă, raportul de forţe s-a păstrat, dar fără să aducă vreo modificare pe tabela de marcaj.

Totuşi, dacă Dinamo nu a impresionat prin evoluţia din teren a echipei, doi jucători ai bucureştenilor au ţinut să se facă ”remarcaţi” într-un alt mod.

În minutul 64 al meciului, echipa lui Dusan Uhrin a beneficiat de o aruncare de la margine, dar Răzvan Grădinaru şi Deniz Giafer au bătut aut-ul amândoi, în acelaşi timp, cu mingi diferite.

În cele din urmă, această ”tactică” nu a funcţionat pentru Dinamo, care nu a marcat niciun gol şi a pierdut, scor 0-2.

Afla mai multe despre: dinamo