Dinamo, privată de un penalty la ultima fază a meciului cu CSM Slatina? Ovidiu Burcă: ”Mi-au spus că a fost”

Dinamo București

Ovidiu Burcă (42 de ani) a tras concluziile după meciul dintre Dinamo şi CSM Slatina. Antrenorul formaţiei bucureştene a mărturisit că i s-a comunicat că echipa sa trebuia să beneficieze de o lovitură de la 11 metri la ultima fază a partidei.

Dinamo a remizat, pe teren propriu, scor 0-0, cu CSM Slatina, în primul meci al etapei a 12-a din Liga 2.

Jucătorii lui Dinamo au cerut penalty la două faze, în minutul 72 şi minutul 90+4, dar arbitrul ieşean Vlad Baban nu a acordat nimic.

În minutul 85, Alin Pisăru, jucătorul celor de la CSM Slatina a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Ovidiu Burcă a reacţionat după ce Dinamo putea primi penalty la ultima fază a meciului cu CSM Slatina: ”Mi-au spus că a fost”

La finalul meciului, Ovidiu Burcă a scos în evidenţă faza controversată din ultimul minut al partidei, cea în care ”câinii” puteau beneficia de un penalty.

Totodată, antrenorul lui Dinamo a făcut şi analiza jocului, unul care a fost diferit în cele două reprize.

”(n.r. despre penalty) Nu ştiu dacă a fost sau nu, cei care au revăzut faza mi-au spus că a fost.

Am făcut o primă repriză bună, am avut şanse bune. În repriza a doua ne-am precipitat. Am avut prea puţină creativitate, prea puţină personalitate.

Am avut destul de multe ocazii, nu am fost foarte clari acolo în faţa porţii. Un meci complicat, cu o echipă foarte bună pe contraatac, agresivă. Dacă nu eram atenţi, puteam să pierdem.

E foarte important că ne creem multe ocazii, că nu ne pierdem echilibrul, răbdarea, iar ceea ce rămâne în urmă e rezultatul”, a declarat Burcă, după meci.

Dinamo se află pe locul 9 în clasamentul Ligii 2, cu 17 puncte, în timp ce Slatina este pe 7, cu 19 puncte.

Afla mai multe despre: dinamoliga 2burca