Empoli, eşec usturător cu Atalanta în Serie A. Răzvan Marin, titular şi fără mari realizări

Serie A

Cu Răzvan Marin (27 de ani) titular, Empoli a pierdut la scor de neprezentare partida cu Atalanta, una dintre cele mai în formă echipe din Serie A.

Empoli, cu Răzvan Marin titular, a pierdut luni, pe teren propriu, scor 0-3, meciul cu Atalanta Bergamo, din etapa a 10-a a Serie A.

Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 5, prin Gianluca Scamacca, apoi au mai trecut pe lângă gol în câteva rânduri înainte ca Teun Koopmeiners să facă 2-0, în minutul 29.

Empoli a solicitat un penalty în minutul 33, dar arbitrul nu a acordat nimic, după ce a consultat VAR. Gianluca Scamacca a reuşit dubla în minutul 51 şi a închis meciul.

Răzvan Marin, neputincios la eşecul la scor suferit de Empoli

La Empoli, mijlocaşul român Răzvan Marin a jucat titular, fiind înlocuit în minutul 82.

În acest sezon, Marin a bifat 10 meciuri în toate competiţiile pentru Empoli, dintre care nouă în campionat.

În urma acestui rezultat, Empoli a rămas pe locul 18, retrogradabil, cu doar şapte puncte acumulate în 10 etape, în timp ce Atalanta a urcat pe locul 4, cu 19 puncte.

Afla mai multe despre: serie aempolirazvan marinstranieri