Empoli, echipa lui Răzvan Marin, victorie cu 2-0 pe terenul Fiorentinei. Ce notă a obţinut românul

Serie A

Răzvan Marin a fost titular în partida din etapa a 9-a din Serie A, meci câştigat de Empoli cu scorul de 2-0.

Empoli, cu Răzvan Marin titular, s-a impus pe terenul Fiorentinei cu 2-0, după golurile marcate de Francesco Caputo, în minutul 21, şi de Emmanuel Gyasi, în minutul 81.

Răzvan Marin, 66 de minute pe teren

Mijlocaşul român Răzvan Marin a fost titular şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 66.

Este a doua victorie stagională pentru Empoli, care se află pe locul 17, cu 7 puncte. Fiorentina ocupă poziţia a 5-a, cu 17 puncte.

Răzvan Marin a primit nota 6.5 din partea site-ului Flashscore, fiind printre cei mai modeşti jucători ai echipei din Empoli.

Empoli va juca în etapa viitoare cu o vecină de clasament a Fiorentinei, Atalanta. Gruparea din Bergamo se află pe locul şase.

În acest sezon, Răzvan Marin a bifat nouă partide în tricoul echipei toscane.

Afla mai multe despre: razvan marinempolifiorentinaserie a