FC Koln - Slovacko, oprit din cauza ceţii, s-a jucat vineri. Cum s-a terminat meciul din Conference League

Partida dintre FC Koln şi Slovacko s-a reluat vineri, după ce joi a fost amânată din cauza ceţii foarte groase.

FC Koln a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Slovacko, într-un meci din grupa D a Conference League.

Partida a început joi, însă atunci a fost suspendată din cauza ceţii. Golul a fost marcat de Duda, în minutul 82, din penalty.

Meciul de pe Stadionul Orăşenesc din Uherské Hradiště a început joi cu peste 70 de minute întârziere, din cauza unei ceţi groase care acoperise terenul de joc.

Însă după şapte minute de joc, arbitrul georgian Giorgi Kruashvili a decis să fluiere întreruperea partidei pentru că vizibilitatea la nivelul terenului era extrem de redusă. Partida s-a reluat vineri, la ora 14:00.

FC Koln ocupă locul trei în clasamentul grupei, cu şapte puncte, iar Slovacko este pe ultima poziţie, cu patru puncte. Primele două locuri sunt ocupate de Nice şi Partizan Belgrad, cu câte 8 puncte.

Echipa franceză, la care este legitimat şi românul Rareş Ilie, a câştigat duelul direct cu gruparea din Belgrad, scor 2-1, în celălalt meci al grupei D din runda a cincea.

Afla mai multe despre: kolnconference league