FCSB, set şi cu Zimbru Chişinău. Echipa lui Toni Petrea, o nouă demonstraţie de forţă în partidele amicale

FCSB a făcut instrucţie şi în al doilea meci amical al verii, cu un adversar tot din Republica Moldova.

FCSB s-a distrat cu Zimbru Chişinău, pe care a învins-o cu scorul de 6-1. În prima partidă de verificare, vicecampioana României a ”demolat” o altă formaţie din Republica Moldova, pe FC Sfântul Gheorghe, scor 6-0.

La Chişinău, echipa condusă de Toni Petrea a înscris de doar două ori în prima repriză, prin Darius Olaru (min. 10) şi Florinel Coman (min 28).

În repriza secundă, însă, formaţia condusă de Toni Petrea a înscris de încă patru ori. Şi-au mai trecut numele pe tabelă Joyskim Dawa (min. 61), Musi (min. 70), Mamut (min. 80) şi Ianis Stoica (min. 83).

Golul gazdelor a fost reuşit de Pedro Rodriguez, în minutul 77.

Toni Petrea a trimis în teren ”unsprezecele”: A. Vlad – Ov. Popescu, Dawa, Haruţ, Radunovic – Edjouma, Olaru, Oct. Popescu – Cordea, Fl. Tănase, Fl. Coman. La pauză au mai intrat Târnovanu, Şut, Şuteu, Oaidă şi Ianis Stoica.

Afla mai multe despre: fcsbamical