Festival cu opt goluri în Fulham - Leicester. O nouă doză de spectacol marca Premier League | VIDEO

Premier League

Premier League a oferit un nou meci nebun. De această dată, festival de goluri a fost la partida din Fulham şi Leicester, în care s-a marcat de opt ori.

Fulham a învins luni, pe teren propriu, scor 5-3, pe Leicester City, într-un meci al etapei a 35-a din Premier League.

Fulham şi Leicester au oferit cel mai nebun meci al etapei de Premier League. Trei jucători au reuşit câte o dublă: Willian şi Cairney de la gazde şi Barnes de la oaspeţi.

Fulham a condus cu 3-0 la pauză în meciul de pe Craven Cottage. Willian a deschis scorul în minutul 10, Carlos Vinicius l-a majorat în minutul 18, iar Tom Cairney a stabilit scorul pauzei în minutul 44.

În startul reprizei secunde, acelaşi Cairney a înscris pentru 4-0. Oaspeţii au replicat prin golul lui Harvey Barnes, din minutul 59, Vardy a ratat un penalty.

Însă, Willian a restabilit diferenţa de patru goluri prin reuşita din minutul 70, după ce a marcat superb.

Finalul a aparţinut oaspeţilor, care au mai spălat din ruşine şi au mai înscris de două ori.

James Maddison a făcut 5-2 din penalty, în minutul 81, iar Barnes a reuşit dubla în minutul 89.

S-a încheiat 5-3 pentru Fulham, care este pe locul 10 în Premier League, cu 48 de puncte, în timp ce Leicester este în pericol de retrogradare, fiind pe locul 16, cu 30 de puncte, la egalitate cu Leeds şi Everton.

Afla mai multe despre: premier leaguefulham leicester