Petrolul Ploieşti şi FC Argeş din etapa cu numărul 27 din Superliga s-a terminat 2-1.
Petrolul Ploieşti şi FC Argeş din etapa cu numărul 27 din Superliga s-a terminat 2-1.
Oţelul a scăpat de insolvenţă după ce a achitat datoria către Stiven Plaza, iar instanţa a suspendat decizia iniţială.
După egalul de la Craiova, FCSB a părăsit Cupa României. Craiova merge mai departe şi o va înfrunta pe CFR Cluj în sferturile de finală.