![Au evitat retrogradarea, iar acum sunt pe cale să dea două lovituri! Formaţia din Superliga cu planuri mari pentru sezonul viitor](http://i0.1616.ro/media/541/2981/36188/21587703/1/petrolul-ploiesti-otelul-galati-play-out-superliga-superbet-5-05-2024.jpg?width=535&height=537)
Petrolul Ploieşti, formaţie care a ratat calificarea în play-off, în acest sezon, a reuşit să evite retrogradarea în Liga 2, cu două etape înainte de finalul campaniei în play-out.
Petrolul Ploieşti, formaţie care a ratat calificarea în play-off, în acest sezon, a reuşit să evite retrogradarea în Liga 2, cu două etape înainte de finalul campaniei în play-out.
Petrolul Ploieşti este pe cale să dea lovitura momentului în Superliga, printr-o schimbare la nivelul băncii tehnice.
FCSB a cucerit primul titlu de campioană după nouă ani de secetă, iar fanii roş-albaştrilor aşteaptă cu sufletul la gură perioada de mercato.