FOTO | Lixandru, prima reacţie după accidentarea gravă din Europa League. Ce a transmis fotbalistul FCSB-uluigalerie foto

Mihai Lixandru (23 de ani) a oferit prima reacţie după accidentarea gravă pe care a suferit-o în meciul cu PAOK Salonic.

FCSB a învins-o pe PAOK Salonic, în deplasare, scor 1-0, în etapa a doua din Europa League.

Golul care a adus adus victoria a fost marcat de Daniel Bîrligea, în minutul 45+8. De la formaţia roş-albastră a fost eliminat Darius Olaru, în minutul 56.

Lixandru, primul mesaj după accidentarea de la Salonic. Reacţia mijlocaşului campioanei

Totuşi, campioana României a primit şi o veste groaznică. Mihai Lixandru s-a accidentat grav şi a fost schimbat.

Mijlocaşul FCSB-ului a suferit o ruptură de ligamente încrucişate, care îl va face indisponibil pentru următoarele patru-şase luni de zile.

La o zi distanţă de la meciul de la Salonic, Lixandru a oferit prima reacţie şi a postat un citat din Biblie.

"Durerea pe care o simţi acum, nu se poate compara cu bucuria care va urma - Romans 8:18", a fost mesajul postat de Lixandru pe pagina sa de Instagram.

Mihai Lixandru a jucat 17 meciuri în acest sezon pentru FCSB şi a marcat un singur gol, în Superliga României.

Afla mai multe despre: fcsbmihai lixandrueuropa league